קצרים על טיפוח

תכשירי קוסמטיקה בפארמים וברשתו


רבות מהנשים מגיעות לרשתות הפארם למיניהן ורוכשות במיטב כספן קרמים. הכיתוב על הקרם מבטיח "אנטיאייג'ינג", "מיצוק" ואפילו חידוש העור.


מהו ההבדל בין קרמים אלו לקרמים אותם רוכשים "רק אצל קוסמטיקאית"


אז ככה:


בכל תכשיר קוסמטי יש כמה וכמה חומרים.


בדרך כלל בכל תכשיר יש מספר חומרים שהם הבסיס שעליו "מלבישים" פעילות כלשהי.ואז יש את החומרים הפעילים ש"עושים את העבודה" שהתכשיר מבטיח לעשות.


לדוגמא קרם שמוסיפים לו חומצות הופך לקרם חומצות לחידוש העור. ג'ל שמוסיפים לו רטינול הופך לג'ל רטינול. אמירה זו היא כמובן בהפשטה. ייצור תכשירים קוסמטיים הוא הרבה יותר מורכב אבל זה העיקרון בדרך כלל.


כל חומר מגיע בריכוז מסויים. כלומר אחוזים %: ויטמין C למשל מגיע במינונים של 1% עד 12%...


בתכשירים השונים עיקר ה"חומר" של התכשיר הוא חומר הבסיס. החומרים הפעילים הם בדרך כלל אחוזים בודדים עד עשרות בודדות של אחוזי חומר פעיל בתכשיר.


לכל חומר יש טווח אחוזים שבו הוא עושה משהו לעור. למשל חומצה לקטית בריכוז של עד 5% היא מצויינת בקרם לחות. בריכוז של 7% ומעלה היא מקלפת בעדינות ותורמת לחידוש העור נהדר. בריכוז 40% היא מסוגלת להמיס אפילו ציפורן (ברור, אם כך, שבריכוז כזה היא לא מתאימה לעור).


תכשירים מסויימים מכילים חומרים פעילים בריכוז מסוכן כזה שמתאים לשימוש רק במצבים מסויימים ומצריך מעקב צמוד של איש מקצוע. תכשירים כאלו אסור שיהיו נגישים לכל אחד על מדף הפארם ולכן משרד הבריאות הגדיר איזה ריכוזים מותר שיהיו בתכשירים הנמכרים כ"מוצרי מדף" ברשתות הפארם ואילו הם הריכוזים המצריכים איש מקצוע. ריכוזים גבוהים יותר מותרים רק באישור קוסמטיקאית בעלת הסמכה וחומרים פעילים אף יותר מותרים רק באישור רופא.


למשל: חומצה סליצילית בקרם לחות ללקוחה הביתה ברשתות הפארם תהיה בריכוז של עד 0.68 %.
קוסמטיקאית יכולה לתת לך תכשיר שיש בו חומצה סליצילית בריכוז של עד 2%.


ולכן כאשר אתן מגיעות לרשתות הפארם, דעו אך זאת: תכשירים שיש בהם חומרים פעילים שיעשו טוב לעור שלכן, תכשירים שיחדשו את העור לא תמצאו שם!


אני חוה קינן חוקין


קוסמטיקאית מוסמכת – מתחמחה בטיפול קוסמטי בבעיות העור 052-8373335


#קוסמטיקאית #קוסמטיקאיתבארשבע #קוסמטיקהפארארפואית #קרםלחות #חידושהעור #פילינג #תכשיקוסמטי #בעיותעור #אקנה #כתמיםבעור #פיגמנטציה #שחורים בפנים #הוצאתשחורים #אנטיאייגינג