מאמרים

סימני הגיל

אז בואו נעשה סדר: סימני הגיל על העור!

עם הגיל מופיעים סימנים על העור: קימטוטים, קמטים עמוקים, הדללות או נפילת רקמה, פיגמנטציה ומראה אפור ולא מטופח. הזמן משאיר לנו סימנים על העור. חלק מהסימנים ניתן להעלים ממש. אחרים ניתן רק לטשטש ויש סימנים שישארו איתנו לנצח !!


סימנים אלו נוצרים מכמה סיבות: 1. התכווצות השלד ובכך הישארות של עור עודף תלוי

 2. הפחתת שומן מתחת לעור (שכבה שלישית – ההיפודרמיס)

 3. הפחתת ייצור קולגן וחומצה היילרונית בתחתית העור (שכבה שניה – דרמיס)

 4. החלשות השרירים והיכנעות לכוח המשיכה כלפי מטה

 5. הבעות חוזרות לאורך שנים ששוברות את הרקמה התחתונה


אופן הטיפול בכל אחת מהבעיות בכל אחד מהאיזורים שהם נוצרים בפנים ובגוף הוא שונה


הנה רשימה, לא לגמרי מלאה, של טיפולים שונים לפנים המבוצעים ע"י קוסמטיקאיות ומונעים, מפחיתים, מעדנים, משפרים או מתקנים זמנית: 1. פילינג גרגירים עם משחה – שיוף להסרת תאים מתים מהשכבה הראשונה (אפידרמיס)

 2. פילינג על בסיס חומצות אלפא הידרוקסיות – מפריד ומנתק את התאים המתים בשכבה העליונה של העור ותורם בכך להמראה נענן, מעורר התחדשות העור

 3. פילינג רטינול (ניגזרת של ויטמין A) – מעורר את התחדשות התאים

 4. פילינג אנזימים – מפרק את החלבון של התאים בשכבה הראשונה של העור

 5. קרמים להזנה – מכילים תמציות צמחים וחומרים אחרים התורמים לעור

 6. קרם לחות – מלחח את השכבה הקרנית (העליונה)

 7. סרום ויטמין C - נוגד חימצון המשפר את תפקודי העור

 8. תכשיר עם ויטמין B3 – מיועד לעור פצוע ומגורה

 9. סרום חומצה היילרונית – נספגת בשכבה הקרנית ומחזיקה שם מיים למראה תפוח וחי

 10. קרם הרגעה – מיועד לעור מגורה


 


הנה רשימת מכשירים בשימוש קוסמטיקאיות: 1. מיקרונידלינג - מזוטראפיה קוסמטית, דקירות מחטים עדינות (לא צריך שיהיה דימום) הגורמות לחבלה עדינה המעוררות את העור להתחדשות

 2. גלי רדיו – יוצרים אפקט של חימום ממוקד בתחתית השכבה העליונה (אפידרמיס) וברום השכבה השניה (דרמיס) ובכך גורמים לחבלה עדינה המעוררת את העור להתחדשות

 3. לייזר או IPL – מיועד להסרת שיער. מחמם את האיזור הכהה – כלומר את השערה והבסיס שלה. לא מתאים לעור כהה מידי כי עלול לגרום לכוויה בעור עצמו.

 4. אולטראסאונד – אפקט גלי קול המתורגם בעור לחימום עדין הגורם לחבלה עדינה המעוררת את התחדשות העור

 5. מחט חשמלית – מיועדת להסרת שערות אחת-אחת באיזורים עדינים. פולס חשמלי מחמם את שורש השערה והורס אותו במטרה למנוע צמיחת שיער

 6. פילינג יהלום – שיוף מכאני המסיר תאי עור מתים מהשכבה העליונה בעור


 


הנה רשימת טיפולים רפואיים: 1. הזרקות בוטוקס – משתק את השריר. מחזיק מספר חודשים

 2. הזרקת חומצה היילרונית – ממלא את הרקמה. מחזיק מספר חודשים

 3. חוטים – אוחזים את הרקמות. מחזיק מספר חודשים.

 4. ניתוחים קוסמטיים – למתיחה של הרקמה


 


לא כל קמט ניתן להחזיר להיות חלק !! ושלא יספרו לך אחרת !!


 


אז איך ניתן לדעת מה ניתן לשיפור ומה לא? –


אז בואו נעשה סדר: מהם סימני הגיל, מהם קמטים, אילו מהסימנים והקמטים ניתן לשפר ואיזה לא ואלו שניתנים לשיפור: מהי השיטה הנכונה לעשות זאת. מהם התופעות שיישארו איתנו לנצח ומהם הקמטים שניתן לשפר באמצעות קרמים קוסמטיים, הזרקות או ניתוח ..


קמט המצח – קמט הבעה. ניתן לשפר אם מגיל צעיר אנו נמנעים מלקמט את המצח (הרמת גבות). ניתן לטישטוש ניכר באמצעות הזרקת בוטוקס. תכשירי קוסמטיקה במריחה עשויים לעדן אבל רק מעט..


קמטוטי המצח – קמטוטים קטנים ניתן לטשטש באמצעות שימוש מושכל וקבוע בתכשירי קוסמטיקה למריחה על העור המכילים חומצות, רטינול ולחות.


צניחת גבה – כתוצאה מהחלשות האחיזה בין העור לשריר. ניתן לטיפול בניתוח בלבד.


רום האף בין העיניים – קמט הבעה. ניתן לשפר אם מגיל צעיר אנו נמנעים מלהזעיף מבט. ניתן לטפל בהזרקת בוטוקס או חומצה היילרונית (לא נראה טוב). ניתן לשיפור קל מסויים בטיפול מיקרונידלינג.


צידי העיין – נוצרים כתוצאה מכיווץ שריר ע"י עצב. ניתן לטישטוש ניכר באמצעות הזרקת בוטוקס. תכשירי קוסמטיקה במריחה, מיקרונידלינג ופילינגים עשויים לעדן את עומק הקמט.


ארובת לעיין – הקמטוטים מסביב לעיין לא ניתן ואסור לגעת בהם באמצעים פולשניים כגון הזרקות, חימום, צריבה וכד'. באיזור העפעף העליון – רק קרם לחות.


קמטים מתחת לעיין - המראה עשוי להיגרם מהחלשות השריר והשפעת הכבידה עליו, ירידה בעובי רקמת השומן וצפיפות העצם והתרחבות ארובת העיין. הפתרון, אם כבר, ניתוחי.


צניחת עפעף – ניתוח בלבד. עשוי לחזור גם לאחר ניתוח.


קמט החיוך – נוצר כתוצאה מירידה בכמות השומן בעור, הצטמקות הגולגולת, כוח הכבידה שמושך את השריר למטה, וחיוך. ניתן לשפר בגיל צעיר באמצעות הזרקת מילוי. כמו כן ניתן לטיפול באמצעות ניתוח הרמה.


לחיים – קמט אנכי מקורו בשכבת העור העליונה. ניתן להתחיל לטפל בגיל 20-45 באמצעות מריחת תכשירי קוסמטיקה המכילים רטינול על מנת להפחית את התופעה בהמשך.


מעל ובצידי השפה –הסיבה אינה עישון כי אם ירידה בנפח הגולגולת והיווצרות עור עודף, צניחת חניכיים או שיניים חסרות. בגיל מוקדם ניתן לפעמים לשפר באמצעות מיקרונידלינג. בגיל מבוגר לא ניתן לשפר.


צניחת סנטר, צידי לחיים – כתוצאה מהתכווצות הגולגולת העור והשריר גדול מידי. ניתן לטיפול באמצעות ניתוח או לשפר מעט באמצעות גלי רדיו+פרקשיונל.


צוואר ומחשוף – קמטוטים שניתן לשפר באמצעות שימוש קבוע במהלך החיים בתכשירי קוסמטיקה המכילים חומצות. צניחה ניתנת לטיפול באמצעות ניתוח בלבד.


פירוק אלסטין – עור נוקשה כתוצאה מהרס חלבון בעור. לא ניתן לעשות כלום באמצעים הקיימים כיום. לא קוסמטיקה, לא ניתוחים ולא הזרקות. וגם לא אף אחת מהשיטות לחימום הרקמה כגון גלי רדיו וכד'..


 


ביבליוגרפיה: מקור ראשון, YNET, K.B PURE


 


#קוסמטיקאית


#אנטיאגינג